Roztocza w Domu


Roztocza kurzu są jednym z najczęstszych alergenów domowych i jedną z pierwszych alergii pojawiających się u małych dzieci. Te małe stworzenia żywią się martwymi komórkami skóry i często można je znaleźć w materacach, poduszkach i sprężynach. Ponieważ alergie na roztocza kurzu są wywoływane przez nagromadzony kurz, mogą pojawić się w dowolnym momencie w ciągu roku.

Zarządzanie alergiami na roztocza kurzu zaczyna się od wymiany mebli i akcesoriów w sypialni, które gromadzą kurz. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kurz może gromadzić się zarówno w poduszkach z pierza jak i w syntetycznych zamiennikach. Pierz swoją pościel regularnie w najgorętszej wodzie, jaką może ona wytrzymać i rozważ zakup szczelnego pokrowca na nową poduszkę i materac, który pomoże utrzymać roztocza na zewnątrz.

Ciężkie zasłony, dywany, sofy i wypchane zwierzęta to potencjalne pułapki na kurz. Te przedmioty powinny być albo głęboko oczyszczone, albo zastąpione bardziej sterylnymi opcjami, takimi jak podłogi laminowane lub z twardego drewna, żaluzje lub meble bez tapicerki.

Regularne odkurzanie domu może pomóc w zapobieganiu gromadzenia się roztoczy. Nie zapomnij sprawdzić filtrów w odkurzaczach, klimatyzacji i urządzeniach grzewczych, czyszcząc je i wymieniając w razie potrzeby. Podobnie jak w przypadku wielu alergenów, filtr HEPA lub osuszacz powietrza może pomóc w zmniejszeniu poziomu kurzu w powietrzu.

roztocza

Dodaj komentarz