You are currently viewing EVOLON® -TKANINA ANTYROZTOCZOWA / ANTYALERGICZNA
Pościel Antyroztoczowa Evolon

EVOLON® -TKANINA ANTYROZTOCZOWA / ANTYALERGICZNA

Evolon® jest niezbędnym składnikiem zdrowego snu. Poszycia antyroztoczowe wykonane z Evolon® chronią alergików a puchoszczelne poszwy na kołdry poprawiają jakość odpoczynku zapewniając komfort i pewność. Evolon® New Generation o wyglądzie premium i luksusowym dotyku uzupełnia oryginalny Evolon®, tworząc nowy produkt dla najwyższej jakości pościeli.

Tkaniny Evolon® są produkowane przy użyciu unikalnego procesu produkcji tkanin wynalezionego przez Grupę Freudenberg.

Niekończące się włókna dwuskładnikowe są wydmuchiwane równomiernie i układane na taśmie, a następnie jednocześnie rozdzielane na mikrofilamenty i splatane za pomocą strumieni wody pod wysokim ciśnieniem w celu wytworzenia ostatecznej tkaniny. W procesie tym nie stosuje się żadnych rozpuszczalników ani chemicznych środków wiążących.

Evolon® New Generation

Od 2017 roku, bazując na sukcesie unikalnego produktu Evolon® firmy, Freudenberg Performance Materials przesuwa granice innowacyjności, opracowując Evolon® New Generation. Ta zaawansowana technologicznie tkanina wykonana jest z super-mikrofilamentów, które mają o połowę mniejszą grubość i dwukrotnie większą gęstość niż te stosowane w oryginalnym Evolon®. Evolon® New Generation uzupełnia oryginalny Evolon®, otwierając zupełnie nowe zastosowania w dziedzinie pościeli, opakowań technicznych i wielu innych.
Mikrofilamenty Evolon® i super-mikrofilamenty Evolon® New Generation są do 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa.

Są one również 5 do 10 razy cieńsze niż wiele innych mikrowłókien i stanowią nową generację mikrofibry.

Technologia ta jest kluczem do wyjątkowej wydajności tekstyliów Evolon®.

Dodaj komentarz